Header Title
Teslimat Bilgileri

Sipariş ve Teslimat Şartları;

Mozaiklambalar.com 'dan yaptığınız alışveriş ve verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Soru - cevaplarla sipariş ve teslimat şartları

 

 

Soru
Siparişimi verdim ne zaman kargoya verilir ?
Cevap
İlgili ürün stoklarımızda olduğu zaman standart İş günlerinde öğlen 12'ye kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün içinde kargoya verilir, 12'den sonra gelen siparişler yoğunluğa göre aynı gün yada bir sonraki iş günü kargoya verilir. Stoklarımızda olmayan ürünler is imalatı yapılıp 3 gün içerisinde kargoya verilir.
  
Soru
Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Cevap


Siparişinizin durumunu 'Hesabım' sayfanızda yer alan "Sipariş Geçmişim" sayfasında görebilirsiniz.

  • "Siparişiniz Hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
  • "Ödeme Bekleniyor" ifadesi havalenizin henüz tarafımıza ulaşmadığını belirtir.
  • "Ödeme Hatırlatıldı" ifadesi havale ile yapılan ödemelerde 5 gün içersinde ödemenin gelmediğini ve email adresinize bununla ilgili uyarı mesajı gönderildiğini bildirir.
  • "Sipariş İptali Uyarısı" ifadesi havale ile yapılan ödemelerde 7 gün içersinde ödemenin gelmediğini ve siparişinizin iptal edileceğini, email adresinize bunun ile ilgili uyarının gönderildiğini bildirir.
  • "Kargoya Verildi" ifadesi siparişinizin firmamızdan ilgili kargo firmasına verildiğini ifade eder.
  • Kargo takip numaranızı öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kısmı okuyunuz.

Soru
Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim?
Cevap
Siparişiniz kargoya verildikten sonra KP00445566446 benzeri bir kargo takip kodu oluşturulmaktadır. Bu kod ile PTT'nin internet sitesinden kargonuzun an ve an nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Bu kodu almak için Adınızı, Soyadınızı ve telefon numaranızı yazarak info@mozaiklambalar.com adresine kargo takip numaranızı istediğinizi belirten bir mail atmalısınız. Destek ekibi tarafından size en kısa süre kargo takip kodunuz gönderilmeye çalışılacaktır.
  
Soru
Kargom kaç gündür kargo firmasında, halen teslim etmediler ?
Cevap
Kargoya teslim edilmiş siparişler size teslim edilene kadar bizim mesuliyetimizden çıkmaktadır. Takdir edersiniz ki kargo firmaları bizim bünyemizde olan firmalar olmadığı için onlar tarafından yaşanacak aksiliklerden Anadolu Lambaları sorumlu tutulamaz. Bu sebeple kargo tarafında oluşabilecek sorunları lütfen PTT Kargo firmasına 163 nolu telefondan sorunuz.
  
Soru
Kargom elime ulaştı ama siparişimde bazı ürünler eksik ?
Cevap
Böyle durumlarda lütfen tarafımızla mail yada telefon ile iletişime geçiniz, Firmamız tarafından kaynaklı sorunlarda tarafınıza hızlı bir şekilde dönüş yapılmaktadır.
  
Soru
Kargom zarar görmüş, ne yapmalıyım ?
Cevap
Bu durumlarda her nereden sipariş verdiyseniz verin, hangi kargo firması siparişinizi teslim ediyorsa etsin fark etmez, muhakkak dikkat etmeniz gereken bir nokta. Kargo yetkilisi teslimata geldiğinde, kargonuzu sorunsuz teslim aldığınıza dair formu kesinlikle hemen imzalamayın. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Önce kargonuzun dışından bir inceleme yaparak herhangi bir ıslanma, ezilme, yırtılma, açılma gibi bir tahribat olup olmadığını kontrol edin, paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik veya Kırılma gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.
  
Soru
Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?
Cevap
PTT Kargo teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir.
  
Soru
Hediye göndermek istiyorum. Fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı verebilir miyim?
Cevap
mozaiklambalar.com 'da verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte fatura ise bilahare fatura adresinize postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında 'Fatura ve Teslimat adresi farklı' seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı olarak belirtebilirsiniz. Bu durumda sizden 8 TL fartura kargo gönderim ücreti talep edilecektir.
  
Soru
Kargo ücreti ne kadar?
Cevap
Türkiye'nin her yerine kargolar Firmamızın anlaşmalı olduğu PTT Kargo firması ile gönderilmektedir. Kargo tutarı ödemeleri müşterilermize aittir. Siparişlerinizde kargo ücretleri siparişteki ürünlerinizin Desi veya ağırlık toplamına göre değişiklik göstermektedir.
  
 


View MyStats